Hledáček
Kontakt

Frostik spol.sr.o.
IČO: 03384209
DIČ: CZ03384209

e-mail:  info@frostik.cz 

 

Časté nemoci a deprese? Možná za to může vzduch

Zajímavosti » Časté nemoci a deprese? Možná za to může vzduch

Jste často nemocní? Míváte deprese? Možná za to může vzduch, který dýcháte. O tom, co je takzvaný Sick Building Syndrom, česky označovaný jako Syndrom nezdravé budovy, si na našich stránkách můžete přečíst tady. Jednou z jeho příčin může být nesprávná ventilace a následné znečištění vzduchu, ke které dochází při neustálém používání klimatizace. Představíme vám proto jednu z možností, jak se škodlivého vzduchu zbavit: ionizaci vzduchu.

Co je ionizace vzduchu?

Ionizace je proces, který běžně probíhá v přírodě. Nejvíce iontů se objevuje kolem vodních zdrojů, moří, vodopádu, ale i borových lesů a v horách.
Ionty jsou molekuly či atomy, které ze své struktury ztratili elektron. Mluvíme o dvojím typu: o kladných iontech, kterým elektron chybí, a o iontech záporných, které naopak získaly jeden elektron navíc.

Počet iontů ve vzduchu v přírodě roste především po dešti a bouřce. Ionty totiž mohou nejjednodušeji vznikat s blesky.

Druhou možností, jak se ionty často dostávají do ovzduší, jsou místa, na kterých dochází k tříštění vody, například vodopády či vodní gejzíry.

Uměla ionizace vzduchu

Ionizační proces však už dnes samozřejmě dokáže vytvořit i člověk a ionizaci vzduchu používá pro svůj prospěch. Díky tomu dokážeme zmírňovat nebo úplně vyvracet škodlivost vzduchu ve velkých klimatizovaných kancelářích. Často už navíc může být ionizátor přímo součástí klimatizace.

Pokud máte vleklé zdravotní problémy a ve velké kanceláři, kde klimatizace jede naplno, ať je léto nebo zima, zapřemýšlejte, zda vaším problémem nemůže být právě Sick Building Syndrom a špatná kvalita vzduchu. Váš problém by jednoduše mohla vyřešit čistička vzduchu, která prostředí obohacuje ionty a uměle vytváří zdravý horský vzduch, nebo správná klimatizace.

  • Přidat odkaz na:
  • facebook.com