Hledáček
Rychlý kontakt

Frostik spol.sr.o.
- Praha a okolí
- Roudnice nad Labem
- Královéhradecký kraj

IČO: 03384209
DIČ: CZ03384209

Kontakty:

Jan Šilhán
774 455 447
info@frostik.cz


Viktor Holeček
777 003 359

viktor@frostik.cz


Tomáš Veltruský
607 937 936

tomas@frostik.cz

 

                   

Články

 • Je vám vedro? Pusťte si klimatizaci. Nebo vyzkoušejte naše 4 tipy

  Je vedro k zalknutí a otevřené okno nepomáhá. V kanceláři máte pocit, že se udusíte, a doma horkem sotva dýcháte. Letní měsíce a s nimi spojená vedra se blíží a nezbývá nic jiného než se připravit.

 • Jídlo, které zchladí

  Horko k létu neodmyslitelně patří, ať se nám to líbí nebo ne. Samozřejmě vám jako nejlepší možnost, jak se mu bránit, doporučujeme pořídit si klimatizaci. Pokud vhodně zvolíte správný model a její velikost, nebude vás provoz klimatizace stát nijak horentní částku. Její pořízení se totiž s oteplující se planetou rozhodně vyplatí, poslední rozpálené týdny ukazují, že klimatizační jednotky za chvíli nebudou luxusem, ale nutností.

 • Klimatizace a vůně

  Jste fanoušky osvěžovačů vzduchu a nejrůznějších vůní do interiéru? A napadlo vás, že vůni můžete přidat i do klimatizace? Je to praktický způsob, jak rychle provonět jakýkoli interiér a ještě k tomu jej vychladit na příjemnou teplotu.

 • Klimatizace a zdraví: boříme mýty

  Svět bez klimatizace by si dnes někteří nedokázali vůbec představit. Například na jihu Evropy je dnes klimatizace, nebo alespoň jakýkoli jiné elektrické zařízení na chlazení vzduchu, nutností pro přežití horkého léta. S klimatizací se však často pojí různé, třeba to, že ničí zdraví. Je to pravda?

 • Čištění klimatizace

  Klimatizace je skvělou zbraní proti horku, snadno se však může stát nepřítelem. Vzduch sice může zdánlivě beze změny ochlazovat stejně efektivně do nekonečna, je ale možné, že přitom spotřebuje mnohem více energie než kdy dřív. A navíc znečišťuje vzduch, který dýcháte. Jak to, ptáte se? Vaše klimatizace může být znečištěná, a to bývá problém.

 • Problémy s klimatizací? Víme jak na ně

  Studené nápoje jsou sice super, ale v létě se stejně nejlépe pracuje ve vychlazené místnosti. A jak jí nejlépe dosáhnout? Samozřejmě klimatizací. Jenže ta nemusí vždycky šlapat na plné obrázky a tak vám přinášíme nejčastější problémy s klimatizací, jejich příčiny a to, jak se s nimi vypořádat.

 • Provoz klimatizace nemusí stát jmění, přesvědčte se

  Venku je horko na omdlení, člověk nemůže ani dýchat, natožpak pracovat, a nejlepší by bylo vyrazit k vodě. Jenže to nejde a vás ve vyhřáté kanceláři čeká ještě několik hodin. Řešení je jednoduché, i když se ho u nás lidé často bojí. Je jím samozřejmě výkonná klimatizace, která promění peklo v obyvatelnou, příjemně vychlazenou místnost.

 • Památky a klimatizace? Ano, pokud se zachová historický ráz budovy

  Skloubit starou architekturu a moderní technologie bývá občas pěkně těžké. Jasno v tom, zda je možné klimatizační zařízení do historických budov umisťovat, totiž často nenají ani památkáři.

 • Systémy klimatizačních zařízení: Vodní technika

  Základní typy klimatizačních systémů se sice dají spočítat na prstech, přesto se mezi sebou zásadně odlišují. Dnes si představíme, na jakém principu fungují klimatizační systémy, které ke změně teploty využívají tepelných vlastností vody.

 • Systémy klimatizačních zařízení: Vzduchová technika

  Běžný uživatel se nad rozdíly mezi jednotlivými typy klimatizace moc nezamýšlí, možná ale chcete vidět dál. Pokud jste někdy přemýšleli, jaké různé způsoby chlazení vzduchu existují a jaké systémy klimatizační zařízení využívají, přečtěte si náš článek.

 • Přidat odkaz na:
 • facebook.com