logo frostik s.r.o.

Chlazení - Klimatizace - Tepelná čerpadla

Frostik provádí servis, montáž a opravy klimatizací pro domácnosti i firmy. Praha, Roudnice nad Labem, Litoměřice, Ústí nad Labem, Lovosice, Neratovice, Kralupy nad Labem a okolí.

Jak se poprat s horkem II

Boj s horkem v rozhodující bitvě léta se může zdát už předem prohraný, protože proti rozmarům počasí zmůžeme jen málo. Ale naděje umírá poslední a naštěstí lidé oplývají neuvěřitelným důvtipem, který dokáže zachránit téměř jakoukoliv jakkoliv bezradně vypadající situaci. Pokud zrovna nebydlíme v bytě nebo domě, které by byly standardně vybaveny klimatizací, musíme si pomoci sami. Několik jednoduchých triků vám zpříjemní do ruda rozpálené letní okamžiky. Vyzbrojte se vědomostmi a zkušenostmi těch, kteří teoretické znalosti přetavili v praxi a neváhali sdílet to, na co přišli.

Větrák má doma skoro každý, jen málokdo ale ví, jak s ním zacházet tak, aby vám jeho fungování přineslo, co největší užitek. Věděli jste například, že je lepší větrák do pokoje umístit tak, aby foukal ven místo dovnitř? Je to tak. Především v noci vám trik, díky kterému umístíte větrák do okna tak, aby „odfoukával“ horký vzduch od okna a tím zabraňoval jeho proudění dovnitř, může ušetřit mnoho bezesných nocí. S větrákem otočeným ven z okna nebo dveří se vyspíte i v létě, kdy noci bývají skutečně tropické.

jak se poprat s horkem

Největšími zabijáky klimatizované místnosti jsou samozřejmě ty spotřebiče, které nějakým způsobem produkují další teplo. Snažte se tedy vyvarovat užívání fénů, kulem, ale i trouby nebo sporáku, pokud to není úplně nutné. Zkuste vařit mimo interiér domu nebo bytu. Grilujte na zahradě nebo terase a ponechte si pokoje příjemně klimatizované a v chládku.

 

I to, co jíme a pijeme, má velký vliv na to, jak snášíme zvýšenou teplotu. V horku se ochlaďte dobře vychlazenými nápoji nebo studenými polévkami. Jezte hodně syrové, tepelně neupravené stravy jako je zelenina nebo ovoce.

 

Připravte se ještě před začátkem léta a překvapte sebe i své přátelé schopnostmi, které z vás učiní kutila se specializací na klimatizaci, chlazení a ochlazování jak organismu samotného, tak prostředí, v němž musíte trávit dlouhé minuty nebo hodiny bez možnosti zapnout si domácí klimatizaci.

zahlavi
logo frostik s.r.o.
zahlavi
logo frostik s.r.o.
jak se poprat s horkem
zahlavi
logo frostik s.r.o.
jak se poprat s horkem
zahlavi
logo frostik s.r.o.
zahlavi
jak se poprat s horkem
zahlavi
logo frostik s.r.o.
zahlavi