Hledáček
Kontakt

Frostik spol.sr.o.
IČO: 03384209
DIČ: CZ03384209

e-mail:  info@frostik.cz 

 

Klimatizace, evoluce a trendy II

Zajímavosti » Klimatizace, evoluce a trendy II

Horko jakoby s krásným jarem klepalo na dveře a dávalo tušit síle, se kterou udeří v letních měsících. Ochrana je nejlepší prevencí proti zákeřnému útoku léta, který většinou přichází neohlášen, zato s čím dál mocnější silou i v našich klimatických podmínkách. Přípravy na boj s horkem není radno podcenit a nyní je právě tak nejvyšší čas se vybavit kvalitní klimatizací, která dokonale ochladí interiér. A jak je známo, srdcem klimatizace byl odjakživa termostat.

I v minulosti se totiž lidé nehodlali teplu podřídit a s nepříjemným horkem a žárem a nutností ochladit svoje domy a byty bojovali všemi více i méně dostupnými prostředky. Do termostatu tak bylo jako kouzlem přeměněno všechno, co mohlo situaci trpících pod nadvládou úmorného vedra nějak vylepšit. Operační systém a rozvrh nebo efektivní algoritmy, um a důvtip všech, kdo se o vytvoření termostatu pokoušeli dávno před tím, než vzniknul první funkční model, to vše do sebe pojmul termostat. A ze srdce klimatizace tak termostat povýšil na jeho mozek.

První termostaty byly úplně jednoduché, mechanické. Jednoduše se ovládaly za pomocí tlačítek zapnout a vypnout a poskytovaly tak funkčnost na nejzákladnější úrovni. Staly se plošinou, od které se dalo odrazit a vyvíjet, bádat, zkoušet, selhávat a zkoušet znovu s jasnou vidinou budoucího úspěchu. Úspěchu, který přinese spokojenost a pohodlí všem, kdo před horkem jednoznačně upřednostňují chladnější počasí. První termostaty byly kromě ovládacích knoflíků na zapnutí a vypnutí vybaveny kontrolními kolečky, ovládačem rychlosti otáčení větráku, ovládačem teploty nebo operačními knoflíky.

Nezvykle velká poptávka po krásnějším a sofistikovanějším termostatu vyzvala nutnost přizpůsobit potřebám klientů nejen jeho funkci, ale i formu. Jen tak mohla být zaručena rovnováha mezi tím, jak termostat fungoval a tím, jak na první pohled vypadal. Nikdo si totiž nechtěl hyzdit interiér nevzhlednou krabicí, všichni chtěli moderní a nadčasový design.

  • Přidat odkaz na:
  • facebook.com