logo frostik s.r.o.

Chlazení - Klimatizace - Tepelná čerpadla

Frostik provádí servis, montáž a opravy klimatizací pro domácnosti i firmy. Praha, Roudnice nad Labem, Litoměřice, Ústí nad Labem, Lovosice, Neratovice, Kralupy nad Labem a okolí.

Nejchladnější místa světa I

V horkém letním počasí, kdy se na stromech nehne ani lísteček, vítr jakoby odjel kamsi na dovolenou a slunce nemilosrdně praží a rozpaluje městské ulice i venkovské louky, je nejspolehlivějším řešení úmorné a táhlé krize s názvem horko klimatizace. Pozorovat horký a slunečný den zpoza okna, z klimatizované místnosti s konstantní příjemnou teplotou, při které člověku na čele nevyraší krůpěje potu, je snem snad každého, kdo byl někdy nucen prožít extrémně horké léto odkázán jen na milost a nemilost mraků plujících po obloze.

Léta jsou v našich zeměpisných šířkách čím dál teplejší, a přestože technologie vyřeší mnohé, jen málokomu se uprostřed dne sálajícího horkem, kdy se vzduch vlní nad měknoucím asfaltem silnice, nezasteskne po místě, kde je led a sníh nedílnou součástí tamní krajiny. Naše planeta je plná extrémů, krajní polohy se nevyhýbají ani teplotám a tak v opozici k horkým místům sálajícím žárem stojí samozřejmě i země, která jakoby vypadla z pohádky o ledovém království, pro niž snad byla inspirací. Představa místa tak chladného, kde sníh a led zůstávají i v době, kdy u nás zažíváme teplotní rekordy na opačném konci stupnice teploměru, dokáže snad alespoň trochu ochladit i bez klimatizace.

čištění klimatizace

Rekord nejchladnějšího místa zatím drží ruská výzkumná stanice v Antarktidě jménem Vostok, kde bylo na konci července roku 1983 naměřeno neuvěřitelných mínus osmdesát osm stupňů Celsia. Zatímco žádné z jiných měst nebo míst, kde je pořádná zima, nejsou takto chladné, k hrůzostrašné teplotě hranice mínus devadesáti stupňů se nebezpečně přibližují.

 

Jakých je tedy deset nejchladnějších míst naší planety, kde se klidně obejdou bez klimatizace? Vypněte klimatizaci a zachumlejte se hlouběji do dek a peřin, vydejte se na cestu do opravdového zimního království, kde mráz nepřestává kralovat po celý rok. Tady jsou místa, která drží rekordy v teplotě klesající hluboko pod nulu.

zahlavi
logo frostik s.r.o.
čištění klimatizace
zahlavi
logo frostik s.r.o.
čištění klimatizace
zahlavi
logo frostik s.r.o.
čištění klimatizace
zahlavi
logo frostik s.r.o.
čištění klimatizace
zahlavi
zahlavi
logo frostik s.r.o.
zahlavi