logo frostik s.r.o.

Chlazení - Klimatizace - Tepelná čerpadla

Frostik provádí servis, montáž a opravy klimatizací pro domácnosti i firmy. Praha, Roudnice nad Labem, Litoměřice, Ústí nad Labem, Lovosice, Neratovice, Kralupy nad Labem a okolí.

Nejchladnější místa světa: Amerika, Evropa, Asie, Afrika

V horkých letních dnech, kdy všichni bez rozdílu sníme o klimatizaci, která by pekelnou teplotu v kanceláři nebo bytě srazila na příjemných 20°C, se nám hlavou honí myšlenky na zamrzlá jezera kdesi v zasněžených horách, orosené sklenice ledově vychlazené vody se štědrou nadílkou ledových kostek nebo osvěživé střiky studené vody, která by zchladila do ruda rozpálená těla.

I v těchto na chladivý vzduch skoupých momentech, kdy nám klimatizaci nahrazuje naše bujná představivost, nás může hřát, či spíše chladit u srdce fakt, že v tutéž chvíli, kdy nás zalévají potoky potu a vlny horka, na světě existují místa, která atmosféru dusivého vedra uvádí v rovnováhu. Místa tak chladná, že se jim běžný člověk raději vyhýbá. A pokud nemá na výběr? Potom se vybaví tím nejteplejším, co jeho šatník nabízí a v zimě a chladu venkovních prostor se raději příliš nezdržuje.

nejchladnější místa světa

A která místa nám mohou dráždit fantazii v okamžicích absence klimatizace. Kde na světě jsou místa tak ledově mrazivá, že pouhá myšlenka na ně nám přežene mrazení po zádech? Tady jsou: Iroquois Falls v Ontariu. Tak v tomhle pětitisícovém kanadském městečku na břehu řeky Abitibi klimatizaci zaručeně nepotřebují. Vždyť rekordně nízké teploty, které tu naměřili 23. ledna roku 1935, dosahovaly neuvěřitelných -58,3°C.

 

Možná trochu neočekávaným kandidátem na post jednoho z nejchladnějších míst světa je Indie. Ale skutečně, v roce 1911 bylo v Drasu naměřeno 45°C pod nulou.

 

To finské město Kittilä ležící za polárním kruhem, které se kromě moderního lyžařského střediska pyšní i zlatými doly, je už typičtějším zástupcem. S nejnižší teplotou -51,5°C naměřenou v roce 1999 se stalo nejchladnějším místem v Evropě mimo Rusko.

 

Jeden by řekl, že v Maroku je nedostatkovým zbožím právě klimatizace. Nikoliv však v pohoří Atlas. V Ifrane, oficiálně nejchladnějším africkém místě, byla v roce 1935 naměřena teplota 24,3°C pod nulou.

zahlavi
logo frostik s.r.o.
nejchladnější místa světa
zahlavi
logo frostik s.r.o.
nejchladnější místa světa
zahlavi
logo frostik s.r.o.
nejchladnější místa světa
zahlavi
logo frostik s.r.o.
nejchladnější místa světa
zahlavi
zahlavi
logo frostik s.r.o.
zahlavi