Hledáček
Kontakt

Frostik spol.sr.o.
IČO: 03384209
DIČ: CZ03384209

e-mail:  info@frostik.cz 

 

Ovoce, které ochladí II

Zajímavosti » Ovoce, které ochladí II

Klimatizovaný pokoj – jemný, ne příliš mrazivý vánek povlává vlasy, něžně ovívá obličej a rozhání oblaka horka, která by se už už chtěla vytvořit a narušit tak poklidnou atmosféru odpočinku v pokoji. Kdo by, převážně v nesnesitelně horkém létě, které je poslední dobou smutným standardem našeho klimatického pásu, nechtěl právě v takové pokoji relaxovat, právě v tak klimatizované kanceláři pracovat.

Klimatické systémy se staly pevnou součástí našich životů a některé úkony si bez jejich existence a správného fungování ani nedovedeme představit. Klimatizace by ale neměla teplotu v interiéru měnit nijak dramaticky. Pokud se tedy stane a venku je neuvěřitelných čtyřicet stupňů a na stromech se větrem nepohne ani lísteček a díky klimatizaci je ve vašem domově či na pracovišti o nějakých deset až patnáct stupňů méně a vy přesto nenacházíte klidu, zkuste následující triky. I jídla, která jíme, jsou zodpovědná za regulaci naší tělesné teploty a fungují tedy jako jakési klimatizační systémy našeho organismu. A která jídla vás ochladí?

Které potraviny v létě rozhodně zařadit na jídelníček? Při sestavování letního menu rozhodně nezapomeňte na vodní meloun. Voňavé šťavnaté ovoce plné vody funguje v létě jako vnitřní klimatizace zrovna tak jako v zimě fungují maso, kořenová zelenina nebo například pálivé koření jako ohřívače. Meloun vám kromě snížení teploty dodá i dostatek vody, takže i pod palbou vysokých teplot zůstanete hydratovaní.

Pokud meloun doplníte o broskev, další šťavnaté a sladké ovoce, klimatizace vašeho organismu se rozjede na plné obrátky. Broskve původně pocházejí z Číny, ale dnes už je seženete téměř kdekoliv na světě a můžete si tak být jisti, že problém s přehříváním organismu díky broskvím vyřešíte s grácií. Navíc jsou broskve vhodnou položkou na dietním jídelníčku a plné vitamínů A a D.

  • Přidat odkaz na:
  • facebook.com