Hledáček
Kontakt

Frostik spol.sr.o.
IČO: 03384209
DIČ: CZ03384209

e-mail:  info@frostik.cz 

 

Typy klimatizací: jaký je pro vás ten nejlepší?

Zajímavosti » Typy klimatizací: jaký je pro vás ten nejlepší?

Pořizovací ceny klimatizací sice s modernějšími a modernějšími technologiemi klesají, přesto však stále ještě představují poměrně velkou investici. Náklady na chladicí jednotku se však odvíjejí podle typu přístroje, který pořídíte. Jak vybrat klimatizaci? Představíme Vám základní dělení klimatizací a prozradíme, jaká je jejich finanční náročnost?

Jak vybrat mobilní klimatizaci, splitovou nebo jiné řešení

Mobilní klimatizace

Mobilní klimatizační zařízení má nejnižší pořizovací náklady, ale zároveň i nejnižší účinnost chlazení vzduchu. Často se doporučuje do malých bytů, kvůli nenáročné instalaci. Mobilní klimatizace do bytu totiž nepotřebuje přívod vzduchu, jen je nutné zajistit jeho odvod pomocí hadice. Jednou z možností, jak to udělat, může být i otevřené okno, kterým hadici prostrčíte. To však snižuje účinnost, a tak se tento způsob příliš nedoporučuje.

Nevýhodou mobilní klimatizace navíc může být i nutnost čas od času vylévat vodu ze zásobníku, pokud budete mít u klimatizace nastavené vysušování vzduchu. A často si lidé také stěžují na velkou hlučnost přístroje.

Splitové klimatizace

Splitové klimatizace nabízí o něco dokonalejší řešení chlazení vzduchu, jsou ale také dražší. Skládají se ze dvou efektivně pracujících částí propojených hadičkami, u kterých dochází k mnohem menším tepelným ztrátám. Dovnitř umisťovaná část klimatizace se nazývá výparník, externí část kompresor, a obě části zařízení zajišťují mnohem tišší chod, než můžeme čekat od klimatizace mobilní.

Splitové klimatizace jsou vhodné do menších bytů, které zvládnou bez problémů vychladit.
Podtypem splitové klimatizace je takzvaný multisplit, na jeden kompresor může být v tomto případě umístěných hned několik vnitřních jednotek. S každým výparníkem však rostou náklady na pořízení a složité občas může být konstrukční řešení.

Sofistikovaná řešení
Splitové klimatizace se vyrábějí v mnoha úpravách a s nejrůznějšími speciálními funkcemi, přesvědčit se o tom můžete v naší nabídce. Pokud nad pořízením klimatizace přemýšlíte, ale tápete, obraťte se na nás. Najdeme řešení, které bude odpovídat vašim požadavkům i cenovým možnostem.

  • Přidat odkaz na:
  • facebook.com