Články

 • Absence klimatizace s tragickými následky

  O tom, že klimatizační systémy hrají v našich životech důležitou roli jsme se už přesvědčili. Ale že mohou mnohdy rozhodovat o životě a smrti patří spíše do temnější kapitoly historie, o které se tolik nemluví. Člověk není přizpůsobený k tomu, aby delší dobu snášel extrémní horko nebo naopak extrémní zimu.

 • Jak se ochladit bez klimatizace I

  Klimatizační systémy, přestože první pokusy o ochlazení místa, kde žijeme, stojí už na počátku naší civilizace, jsou se svým promyšleným systémem ochlazování jistě výdobytkem moderní civilizace. Léta jsou čím dál teplejší a zimy se snad už vůbec nedočkáme.

 • Nejchladnější místa světa I

  V horkém letním počasí, kdy se na stromech nehne ani lísteček, vítr jakoby odjel kamsi na dovolenou a slunce nemilosrdně praží a rozpaluje městské ulice i venkovské louky, je nejspolehlivějším řešení úmorné a táhlé krize s názvem horko klimatizace.

 • Běžný a pasivní dům: jak se liší ve vzduchotechnice

  Bydlet ve vlastním domě dnes chce snad každý, a tak není divu, že novostaveb, zvláště v okolí větších měst, roste jako hub po dešti.
  Velmi populární jsou mezi nimi pasivní domy s nízkými nároky na životní prostředí. Od “normálních” novostaveb je někdy odlišuje netradiční vzhled, jindy však pasivní dům od toho běžného nepoznáte. V interiéru mezi nimi však často najdete velké rozdíly, mezi jinými i v užité vzduchotechnice. Jak se liší?

 • Systémy klimatizačních zařízení aneb Ani voda, ani vzduch

  V předchozích článcích jsme vám představili obvyklé systémy klimatizačních zařízení, ty které používají jako chladicí systém výhradně vodu či vzduch. V následujícím textu se dozvíte, jaké další typy chladicích systémů existují a kde se s nimi můžete setkat.

 • Sick Building syndrom

 • Časté nemoci a deprese? Možná za to může vzduch

  Jste často nemocní? Míváte deprese? Možná za to může vzduch, který dýcháte. O tom, co je takzvaný Sick Building Syndrom, česky označovaný jako Syndrom nezdravé budovy, si na našich stránkách můžete přečíst tady. Jednou z jeho příčin může být nesprávná ventilace a následné znečištění vzduchu, ke které dochází při neustálém používání klimatizace. Představíme vám proto jednu z možností, jak se škodlivého vzduchu zbavit: ionizaci vzduchu.

 • Nejteplejší místa světa

  Zdá se, že vlna veder už nás snad opustila a teplotní rekordy teď, doufejme, vystřídají rozumnější teploty a zase se bude dát žít i bez zapnuté klimatizace. Některá místa na zeměkouli však pravděpodobně rozpálená nepřestanou být nikdy. Zajímalo vás někdy, jak nejteplejší místa na planetě vypadají a kde se nacházejí?

 • Horko může způsobovat závažné zdravotní problémy

  Vedra už se i u nás ve střední Evropě stávají téměř nesnesitelnými, a spousta lidí proto s teplem bojuje cestou typickou pro jižní země: pořizuje si klimatizaci. Klimatizační zařízení a vzduchotechnika jsou u nás dnes už běžné například v supermarketech a nákupních centrech a svou cestu si hledají i do menších obchodů, kanceláří a domácností.

 • Jak vybrat klimatizaci, abyste neměli přemrštěné účty? Musí mít tu správnou velikost

  Letní sezóna se pomalu blíží a s ní i doba, kdy mnozí lidé začínají používat klimatizace. Pokud už jednu vlastníte, přečtěte si naše rady, jak za pořízení klimatizace a její provoz neutratit jmění.

 • Přidat odkaz na:
 • facebook.com