Chlazení - Klimatizace - Tepelná čerpadla. Montáže, servis, opravy a údržba

Absence klimatizace s tragickými následky

klimatizace

O tom, že klimatizační systémy hrají v našich životech důležitou roli jsme se už přesvědčili. Ale že mohou mnohdy rozhodovat o životě a smrti patří spíše do temnější kapitoly historie, o které se tolik nemluví. Člověk není přizpůsobený k tomu, aby delší dobu snášel extrémní horko nebo naopak extrémní zimu. Oba dva výkyvy teploty lze řešit topením v případě náhlého ochlazení, nebo klimatizací v případě velkého horka. Teplotu lze vyrovnávat oběma směry na snesitelný průměr, v němž se dá žít a pracovat.

Číst dál...

Časté nemoci a deprese? Možná za to může vzduch

klimatizace

Jste často nemocní? Míváte deprese? Možná za to může vzduch, který dýcháte. O tom, co je takzvaný Sick Building Syndrom, česky označovaný jako Syndrom nezdravé budovy, si na našich stránkách můžete přečíst tady. Jednou z jeho příčin může být nesprávná ventilace a následné znečištění vzduchu, ke které dochází při neustálém používání klimatizace. Představíme vám proto jednu z možností, jak se škodlivého vzduchu zbavit: ionizaci vzduchu.

Číst dál...

Klimatizace a vůně

klimatizace

Jste fanoušky osvěžovačů vzduchu a nejrůznějších vůní do interiéru? A napadlo vás, že vůni můžete přidat i do klimatizace? Je to praktický způsob, jak rychle provonět jakýkoli interiér a ještě k tomu jej vychladit na příjemnou teplotu.

Číst dál...

Provoz klimatizace nemusí stát jmění, přesvědčte se

klimatizace

Venku je horko na omdlení, člověk nemůže ani dýchat, natožpak pracovat, a nejlepší by bylo vyrazit k vodě. Jenže to nejde a vás ve vyhřáté kanceláři čeká ještě několik hodin. Řešení je jednoduché, i když se ho u nás lidé často bojí. Je jím samozřejmě výkonná klimatizace, která promění peklo v obyvatelnou, příjemně vychlazenou místnost.

Číst dál...

Jak se ochladit bez klimatizace I

klimatizace

Klimatizační systémy, přestože první pokusy o ochlazení místa, kde žijeme, stojí už na počátku naší civilizace, jsou se svým promyšleným systémem ochlazování jistě výdobytkem moderní civilizace. Léta jsou čím dál teplejší a zimy se snad už vůbec nedočkáme. Nakonec i letošní podzim je toho důkazem, je neobvykle teplý a nikoho by snad nepřekvapilo, že by v některé z restaurací i v podzimních měsících zapínali klimatizaci. Svět se zkrátka otepluje a my se horku buď přizpůsobíme, nebo s ním začneme bojovat.

Číst dál...

Nejteplejší místa světa

teplo

Zdá se, že vlna veder už nás snad opustila a teplotní rekordy teď, doufejme, vystřídají rozumnější teploty a zase se bude dát žít i bez zapnuté klimatizace. Některá místa na zeměkouli však pravděpodobně rozpálená nepřestanou být nikdy. Zajímalo vás někdy, jak nejteplejší místa na planetě vypadají a kde se nacházejí?

Číst dál...

Jak vybrat klimatizaci, abyste neměli přemrštěné účty? Musí mít tu správnou velikost

klimatizace

Letní sezóna se pomalu blíží a s ní i doba, kdy mnozí lidé začínají používat klimatizace. Pokud už jednu vlastníte, přečtěte si naše rady, jak za pořízení klimatizace a její provoz neutratit jmění.

Číst dál...

Památky a klimatizace? Ano, pokud se zachová historický ráz budovy

Památky a klimatizace?

Skloubit starou architekturu a moderní technologie bývá občas pěkně těžké. Jasno v tom, zda je možné klimatizační zařízení do historických budov umisťovat, totiž často nenají ani památkáři.

Číst dál...

Nejchladnější místa světa I

zima

V horkém letním počasí, kdy se na stromech nehne ani lísteček, vítr jakoby odjel kamsi na dovolenou a slunce nemilosrdně praží a rozpaluje městské ulice i venkovské louky, je nejspolehlivějším řešení úmorné a táhlé krize s názvem horko klimatizace. Pozorovat horký a slunečný den zpoza okna, z klimatizované místnosti s konstantní příjemnou teplotou, při které člověku na čele nevyraší krůpěje potu, je snem snad každého, kdo byl někdy nucen prožít extrémně horké léto odkázán jen na milost a nemilost mraků plujících po obloze.

Číst dál...

Horko může způsobovat závažné zdravotní problémy

horko

Vedra už se i u nás ve střední Evropě stávají téměř nesnesitelnými, a spousta lidí proto s teplem bojuje cestou typickou pro jižní země: pořizuje si klimatizaci. Klimatizační zařízení a vzduchotechnika jsou u nás dnes už běžné například v supermarketech a nákupních centrech a svou cestu si hledají i do menších obchodů, kanceláří a domácností.

Číst dál...

Klimatizace a zdraví: boříme mýty

klimatizace

Svět bez klimatizace by si dnes někteří nedokázali vůbec představit. Například na jihu Evropy je dnes klimatizace, nebo alespoň jakýkoli jiné elektrické zařízení na chlazení vzduchu, nutností pro přežití horkého léta. S klimatizací se však často pojí různé, třeba to, že ničí zdraví. Je to pravda?

Číst dál...

Systémy klimatizačních zařízení: Vzduchová technika

klimatizace

Běžný uživatel se nad rozdíly mezi jednotlivými typy klimatizace moc nezamýšlí, možná ale chcete vidět dál. Pokud jste někdy přemýšleli, jaké různé způsoby chlazení vzduchu existují a jaké systémy klimatizační zařízení využívají, přečtěte si náš článek.

Číst dál...

Běžný a pasivní dům: jak se liší ve vzduchotechnice

klimatizace

Bydlet ve vlastním domě dnes chce snad každý, a tak není divu, že novostaveb, zvláště v okolí větších měst, roste jako hub po dešti.

Číst dál...

Je vám vedro? Pusťte si klimatizaci. Nebo vyzkoušejte naše 4 tipy

klimatizace

Je vedro k zalknutí a otevřené okno nepomáhá. V kanceláři máte pocit, že se udusíte, a doma horkem sotva dýcháte. Letní měsíce a s nimi spojená vedra se blíží a nezbývá nic jiného než se připravit.

Číst dál...

Čištění klimatizace

čištění klimatizace

Klimatizace je skvělou zbraní proti horku, snadno se však může stát nepřítelem. Vzduch sice může zdánlivě beze změny ochlazovat stejně efektivně do nekonečna, je ale možné, že přitom spotřebuje mnohem více energie než kdy dřív. A navíc znečišťuje vzduch, který dýcháte. Jak to, ptáte se? Vaše klimatizace může být znečištěná, a to bývá problém.

Číst dál...

Typy klimatizací: jaký je pro vás ten nejlepší?

pes klimatizace

Pořizovací ceny klimatizací sice s modernějšími a modernějšími technologiemi klesají, přesto však stále ještě představují poměrně velkou investici. Náklady na chladicí jednotku se však odvíjejí podle typu přístroje, který pořídíte. Jaké je základní dělení klimatizací a jaká je jejich finanční náročnost?

Číst dál...

Systémy klimatizačních zařízení aneb Ani voda, ani vzduch

klimatizace

V předchozích článcích jsme vám představili obvyklé systémy klimatizačních zařízení, ty které používají jako chladicí systém výhradně vodu či vzduch. V následujícím textu se dozvíte, jaké další typy chladicích systémů existují a kde se s nimi můžete setkat.

Číst dál...

Jídlo, které zchladí

jídlo

Horko k létu neodmyslitelně patří, ať se nám to líbí nebo ne. Samozřejmě vám jako nejlepší možnost, jak se mu bránit, doporučujeme pořídit si klimatizaci. Pokud vhodně zvolíte správný model a její velikost, nebude vás provoz klimatizace stát nijak horentní částku. Její pořízení se totiž s oteplující se planetou rozhodně vyplatí, poslední rozpálené týdny ukazují, že klimatizační jednotky za chvíli nebudou luxusem, ale nutností.

Číst dál...

Problémy s klimatizací? Víme jak na ně

klimatizaceStudené nápoje jsou sice super, ale v létě se stejně nejlépe pracuje ve vychlazené místnosti. A jak jí nejlépe dosáhnout? Samozřejmě klimatizací. Jenže ta nemusí vždycky šlapat na plné obrázky a tak vám přinášíme nejčastější problémy s klimatizací, jejich příčiny a to, jak se s nimi vypořádat.

Číst dál...

Víte, jak vznikla klimatizace? Prozradíme vám to

1

Klimatizace je bezpochyby velmi praktickým výdobytkem naší doby. Přemýšleli jste však někdy nad tím, co se za vzduch chladícím zázrakem skrývá? Nemusíte, zjistili jsme to pro vás.

Číst dál...

Sick Building syndrom

Vědci objevili příčinu řady zdravotních potíží, kterými lidé trpí kvůli pobytu v budovách.

Číst dál...

Inzerce

chalupa

Chalupa České Švýcarsko - Dlouhý Důl 26

 

 

 

 

Dodáváme pouze kvalitní a osobní praxí odzkoušená zařízení s dlouhou životností a vlastním kompletním servisem.

 

 

 

 

xxx