Chlazení - Klimatizace - Tepelná čerpadla. Montáže, servis, opravy a údržba

1. Jak můžu v zimě tepelným čerpadlem přitápět? Vždyť musí kompresor namrznout.

kompresor

Většina jednotek je vybavena tzv. zimní výbavou, která námraze předejde. Zařízení občas vypne a námrazu automaticky odstraní. Zařízení s tepelným čerpadlem dokáže vytápět na příjemnou teplotu i při -15°C.

2. Jak dlouho trvá dodání tepelného čerpadla s klimatizací a montáž?

Montáž spolu s dodávkou se stanovuje individuálně, po dohodě se zákazníkem.

3. Co umí klimatizace kromě chlazení a topení?

Samozřejmostí je AUTORESTART, který po výpadku el. proudu uvede jednotku opět do chodu a při funkci chlazení umí i odvlhčovat (vysoušet) vzduch v místnosti, a to až do 1,5 litru za hodinu. Další výhodou, kterou oceníte, je časovač - Timer, kterým si nastavujete spuštění nebo ukončení činnosti zařízení. Dále většina domácích zařízení obsahuje účinné filtry vzduchu, ionizátor a lze je také používat pouze jako účinnou čističku vzduchu (buďto samostatně nebo dohromady s funkcí chlazení či topení).

4. Chtěl bych klimatizaci do celého bytu, musím mít na lodžii 3 venkovní jednotky?


Záleží čistě jen na Vás. V provedení je i tzv. multi-split, ve kterém jsou obsaženy dvě až devět vnitřních jednotek na jednu venkovní jednotku. Výkony jednotlivých vnitřních jednotek lze individuálně určit podle potřebného výkonu konkrétní místnosti. Také lze u těchto systémů zvolit typ vnitřní jednotky (nástěnná, stropní, podokenní atd.). Vnitřní jednotky spolehlivě upraví teplotu v obytných místnostech na požadovanou teplotu.

5. Bydlím v Praze, Vaše nabídka je velmi zajímavá, ale neprodraží se mi to o dopravu a montáž, když jste z Roudnice n. L.?

Vaše obavy jsou zbytečné. Doprava s montáží od nás je na území Čech paušální a všude stejná.

6. Jaké zařízení byste doporučili do rozestavěného objektu?

kompresorPro nově budovaná obydlí je výhodnější rozvést měděné potrubí o průměru 8 – 16 mm, pokryté izolací i el. kabel a připravit tak před omítnutím stěn instalaci splitových klimatizačních jednotek vybraných zákazníkem, které se podle druhu umisťují na stěnu do výšky okolo 180 cm nebo se upevňují na strop, případně do podhledu (rozdílné – mnohem vyšší ceny). Jednotky jsou vybaveny pohyblivou lamelou, která svým pohybem směruje upravený vzduch (ochlazený nebo ohřátý) do místnosti žádaným směrem. Zhodnocení bytových prostor je tak mnohem vyšší, než pořizovací cena samotného zařízení. Pro snazší představu, kam zařízení umístit, uvádíme: vnitřní jednotka by neměla být umístěna proti dveřím a nemělo by na ni svítit slunce.

7. Které zařízení by se hodilo do našeho bytu?

Pro již obývané prostory jsou vhodná buď nástěnná zařízení splitového typu (od angl. „to split“ – rozdělit) s výkonem do 3,5 kW a s oddělenou vnitřní (topící/chladící) a vnější (kondenzační) jednotkou typu vzduch-vzduch, kde měděné spojovací potrubí překryjeme ozdobnou lištou tak, že nenaruší vzhled místnosti.

8. Jakým kompresorem jsou vybaveny kondenzační jednotky?

Námi dodávaná zařízení jsou osazena výkonným a úsporným rotačním a některé multisplity scroll kompresorem těchto značek: Toshiba, Sanyo, ..., který zajišťuje spolehlivý chod celého zařízení.

Rychlý kontakt

zarukaFrostik spol.sr.o.
Praha a okolí
Roudnice nad Labem

Jaroslav Pokorný
608 983 721
j.pokorny@frostik.cz

Inzerce

chalupa

Chalupa České Švýcarsko - Dlouhý Důl 26

 

 

 

 

Dodáváme pouze kvalitní a osobní praxí odzkoušená zařízení s dlouhou životností a vlastním kompletním servisem.

 

 

 

 

xxx