logo frostik s.r.o.

Chlazení - Klimatizace - Tepelná čerpadla

Frostik provádí servis, montáž a opravy klimatizací pro domácnosti i firmy. Praha, Roudnice nad Labem, Litoměřice, Ústí nad Labem, Lovosice, Neratovice, Kralupy nad Labem a okolí.

Seznámení s klimatizacemi

Zveme Vás do světa pohody, do prostředí, kde se budete cítit příjemně. Nejnovější technologie, chladící náplně nepoškozující životní prostředí, kvalitní design a jednoduchá obsluha. To jsou klimatizační jednotky, které dodáváme ve čtyřech základních provedeních a dalších čtyřech PROFI provedeních:

 

Druhy klimatizace

Základní

Klasické jednotky ve velice levném provedení vybavené jednorychlostním kompresorem. Provedení jednotlivých samostatných split jednotek vybavených funkcí chlazení/topení/odvlhčování/ventilátor/auto provoz - neobsahují autorestart v případě výpadku napájení.

Standard

Klasické jednotky vybavené jednorychlostním kompresorem (tzv. fix-speed), koncipované jako samostatné split systémy dodávané v provedení pouze chlazení nebo v provedení tepelného čerpadla (chlazení, topení, odvlhčování, ventilátor, automatický provoz).

Komfort

Jednotky vyšší třídy využívající úspornou invertorovou technologii, která spojuje plynulou regulaci výkonu kompresoru a energeticky úsporný provoz. Jsou dodávány jako samostatné split systémy v provedení tepelné čerpadlo (chlazení a topení) nebo jako Multi-systémy (jedna venkovní jednotka pro až 4 vnitřní jednotky) v provedení pouze chlazení nebo jako tepelné čerpadlo (chlazení a topení)

Top třída

Zařízení nejvyšší třídy pro Vaši domácnost či kancelář. Nabízí skutečně maximální komfort - bezkonkurenčně nejnižší spotřebu energie a špičkový filtrační systém pro čištění a osvěžení vzduchu s ionizací. Mimořádné úspory energie a systém čištění a osvěžení vzduchu přináší tu pravou pohodu do života.

Profesionál

Jednotky určené pro nejvyšší nasazení s nejnižší možnou spotřebou energie. Speciálně vhodné pro technické místnosti, dlouhé rozvody chladiva, vyšší nároky klienta na komunikaci a ovládání jednotek (vzdálená správa, GSM, autodiagnostika a zasílání hlášení o poruše), celoroční provoz bez ohledu na venkovní teploty a další...

Mini VRV

Profesionálně vypracovaný multisplit systém pro malé budovy, kanceláře atd., kde je možno na jednu venkovní jednotku napojit až devět vnitřních zařízení s jedním společným rozvodem chladiva, tepelným čerpadlem do -20 stupňů celsia a profi pokročilými funkcemi s minimální spotřebou energie.

VRV systémy dvoutrubkové

Profesionální systém pro chlazení a vytápění s TČ velkých budov a celků ve výkonech od 14kW až do 100kW chladícího výkonu.

VRV systémy třítrubkové

Profesionální systém se zpětným získáváním tepla - zatím nejekonomičtější systém funkce, kdy je možno v jedné místnosti chladit a odebraným teplem vytápět druhou místnost.

Seznamte se s typy klimatizací

Okenní klimatizace - jednotky

Jedná se o kompaktní jednotku, která nemá vnitřní a venkovní jednotku, a je proto nutno ji montovat buď do okna, nebo do zdi tak, aby byl kondenzátor ve venkovním prostoru. Jde o výkonná a poměrně levná zařízení, která se dodávají i jako tepelná čerpadla.

Výhody okenní klimatizace

 • Nejsou nutné žádné rozvody
 • Není nutno hledat místo na umístění venkovní jednotky
 • Snadné přemístění

Jednotky Split

Jedná se o jednotky, které vyžadují oddělenou montáž vnitřní a vnější jednotky. Pro tyto jednotky existuje omezení vzdálenosti vnitřní a venkovní jednotky. Pro montáž přívodu chladiva je nutno počítat s malým otvorem ve stěně. Většina modelů efektivně odvlhčuje vzduch.

Mikroprocesorem řízené jednotky umožňují nastavení, spouštění a vypnutí jednotek podle přání na určitou dobu. Režim pro spánek navíc umožňuje automatickou postupnou změnu teploty v místnosti pro zajištění komfortu při spánku.

Nové řešení difuzéru umožňuje trojrozměrné ovládání směru proudění vzduchu se změnou směru automatickým nebo pevně nastaveným způsobem. Nové řešení tvaru lišt navíc umožňuje dokonalejší rozptýlení vzduchu po místnosti.

Výhody jednotky Split

 • Velmi nízká hlučnost
 • Velmi účinné chlazení i topení
 • Široká nabídka modelů

Podle umístění existují nástěnné, parapetní/podstropní nebo kazetové jednotky.

Modely pouze pro chlazení anebo s možností tepelného čerpadla - v tomto případě se může podle teploty v místnosti automaticky přepínat mezi režimy chlazení a topení (+ odvlhčování a větrání), aby bylo dosaženo stabilní teploty.

Invertorové Multisplity

Použijte až 5 vnitřních jednotek s pouze jedinou venkovní jednotkou! Vyberte si dle své potřeby nástěnné nebo mezistropní provedení vnitřních jednotek a užívejte si pohody plně klimatizované místnosti. Design multisplitových vnitřních jednotek je stejný jako u invertorových vnitřních jednotek včetně vybavení.

Výhody invertorových Multisplitů

 • Varianty Multisplit až pro 5 vnitřních jednotek
 • Výběr mezi nástěnnými, stropními, kazetovými nebo velmi nízkými mezistropními jednotkami (výška 23cm)
 • Komfortní a úžasně tichý provoz s velice nízkou spotřebou energie

Nástěnné klimatizace - jednotky

Elegantní, štíhlé nástěnné klimatizační jednotky mají silné kouzlo. Mezi jejich skvělé vlastnosti patří kompaktní konstrukce, silný výkon, precizní regulace a obzvláště nízká provozní hlučnost.

Výhody nástěnné klimatizace

 • Velmi kompaktní design
 • Široká nabídka modelů
 • Možnost napojit až 4 vnitřní jednotky na jednu vnější - typ multi
 • Tepelné čerpadlo pracující až do venkovní teploty -15°C (u TOP modelu nově do -30°C)

Kazetové klimatizace - jednotky

Velmi výkonné kazetové klimatizace, které lze díky ultratenkému designu montovat i do velmi nízkých podhledů.

Elegantní design Výhody kazetové klimatizace

 • Jednoduchá údržba
 • Možnost instalace i na vysoké budovy (délka instalace až 50m a převýšením až 30m)
 • Tepelné čerpadlo pracující nově až do venkovní teploty -15°C

Universální parapetní/podstropní jednotky

Velmi úzká a lehká jednotka umožňující zavěšení na strop nebo postavení na podlahu.

Tepelné čerpadlo pracující nově až do venkovní teploty -15°C

Výhody parapetní/podstropní klimatizace

 • Kompaktní jednotka s univerzálním použitím
 • Elegantní design

Speciální kompaktní jednotky

Určené k montáži na budovy, kde nesmí být viditelná venkovní jednotka - objekty památkově chráněné, nepřístupné či kde to majitel neschválil.

Výhody kompaktní klimatizace

 • Nic nepřesahuje venkovní tvary a vzhled budovy.

Závěr

Zvýšený zájem o klimatizační techniku s sebou přinesl nový přístup k řešení pracovního prostředí jako výrazného faktoru ovlivňujícímu pracovní výkon. Díky klimatizačnímu zařízení lze zajistit v místnosti udržení příjemné teploty (chlazením či topením). Je také možno říci, že padl určitý mýtus, že klimatizace pouze fouká (někdy nepříjemně) studený vzduch.

Výhodou tohoto řešení oproti centrální klimatizaci je to, že je možno klimatizační jednotky budovat pouze v některých místnostech, případně na etapy - podle finančních možností. Navíc umožňuje individuální nastavení a zapnutí a vypnutí.

Komfortu použití klimatizačních jednotek napomáhá také dálkové ovládání, které umožňuje ovládání veškerých funkcí přístroje jediným stiskem tlačítka.

Velmi důležitým prvkem zvyšujícím výhody použití klimatizací je možnost použití filtru s antibakteriální vrstvou, která zabraňuje tvorbě plísní a rozšiřování choroboplodných zárodků v místnostech s větším pohybem lidí.

Typickými místy pro použití klimatizace jsou obytné místnosti, kanceláře, hotelové pokoje a haly, restaurace, nemocniční pokoje, laboratoře a ordinace, operační sály, rozhlasová studia, prodejny, benzinová čerpadla, výrobní a skladovací místnosti (pro produkty vyžadující stálou teplotu a přijatelnou vlhkost), výzkumná a metrologická pracoviště

zahlavi
logo frostik s.r.o.
zahlavi
logo frostik s.r.o.
zahlavi
logo frostik s.r.o.
zahlavi
logo frostik s.r.o.
zahlavi
zahlavi
logo frostik s.r.o.
zahlavi